کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

هدف من از ایجاد این وبلاگ این بوده ک بتونم به داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد کمک کنم.09125646253

معرفی کلی دانشگاه آزاد قزوین-منبع سایت قبولی

بررسی کلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

امروز می خوام یک بررسی کلی در مورد دانشگاه آزاد قزوین از لحاظ اساتیدش و سرویس ها و میزان رضایت دانشجویان دانشگاه و موارد دیگر داشته باشم.

دوستای عزیز اگه هر کی در مورد دانشگاه نظری داره که فکر می کنه تو این متن نیست و باید اطلاع رسانی بشه در قسمت نظرات عنوان کنه تا بررسی ما کلی تر بشه.

خوب اول در مورد قدمت این دانشگاه بگم که

دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، فعالیت خودش را در سال ۱۳۷۱ و تنها با دو رشته تحصیلی آغاز نمود این درحالیه که امروز این دانشگاه بعنوان یکی از مراکزمعتبرتولید علم در غرب آسیا به شمار می آید.؟؟؟؟ (بچه ها با این مطلب موافقید؟) این اعتباررا می توان عمدتاً به بکارگیری علوم و فن آوری بالا دررشته هایی همچون معماری علوم رباتیک، مهندسی کامپیوتر و مهندس عمران نسبت داد.

چشم انداز و آینده نگری دانشگاه آزاد قزوین طبق گفته رییس محترم دانشگاه آقای موسی خانی :

چشم انداز این دانشگاه تبدیل شدن به یکی از دانشگاه های بین المللی با اعتبار جهانی درسال ۲۰۲۰ می باشد.

این دانشگاه در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ارائه مهارت‌ها، دانش‌ها و بینش‌های مورد نیاز دانشجویان می‌پردازد.

خوب به نظر من این دانشگاه از نظر ساختمان دانشکده هاش و معماری های به کار رفته فوق العاده کار کرده و از این جهت میشه اون رو در لیست دانشگاههای برتر کشور دونست.

دانشکده برق کامپیوتر و فناوری اطلاعات :

دانشکده برق و رایانه و فن آوری اطلاعات در سال ۱۳۷۱ تأسیس و آغاز به کار نمود. این دانشکده هم اکنون دارای ۱۶ رشته در ۵ مقطع تحصیلی می باشد . این رشته ها عبارتند از :مقطع دکترا(کامپیوتر – نرم افزار) – مقطع کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر- نرم افزار ، مکاترونیک ، مهندسی فناوری اطلاعات ، شبکه های کامپیوتری ، مهندسی کامپیوتر- هوش مصنوعی) – مقطع کارشناسی پیوسته (مهندسی کامپیوتر- نرم افزار تمام وقت و پاره وقت ، مهندسی کامپیوتر- سخت افزار ، مهندسی پزشکی ، مهندسی برق – الکترونیک ، مهندسی برق – کنترل ، مهندسی فناوری اطلاعات) – کارشناسی ناپیوسته (مهندسی کامپیوتر- نرم افزار، مهندسی برق – الکترونیک ) – مقطع کاردانی ناپیوسته (کاربرد کامپیوتر) این دانشکده با ظرفیت ۵۶۶۸ دانشجو ۲۴% آمار دانشجویان کل دانشگاه را تشکیل می دهند.

دانشکده برق رایانه و فن آوری اطلاعات در چهارطبقه و با فضای ۹۶۸۲ مترمربع بنا گردیده است . این دانشکده دارای ۵۳ کلاس درس است که تعداد ۱۳ باب آن مجهز به وسایل سمعی و بصری می باشد و تعداد ۲۳ باب آن به امور آزمایشگاهی و کارگاهی اختصاص یافته است و دارای مجهزترین وسایل و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی بوده و در اختیار اساتید و دانشجویان قرار گرفته است . همچنین جهت حمایت و تسهیل امور پروژه ای و تحقیقاتی دانشجویان در مقطع کارشناسی ۲ باب اطاق با تجهیزات کامل برای دانشجویان مهیا گردیده است و یک باب اطاق نیز برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی مجهز و در اختیار آنها قرار گرفته است . خاطر نشان می گردد در طبقه چهارم دانشکده ، مرکز تحقیقات مکاترونیک ( MRL) واقع است که تا کنون موفق به کسب عناوین مختلف در مسابقات جهانی روبوکاپ گردیده است.

دانشکده صنایع و مکانیک :

رشته های موجود در این دانشکده :
کاردانی
کاردان فنی صنایع ایمنی صنعتی کاردانی تمام وقت
کاردان فنی مکانیک نقشه کشی صنعتی کاردانی تمام وقت
کارشناسی
مهندسی صنایع تولید صنعتی کارشناسی تمام وقت
مهندسی صنایع تولید صنعتی کارشناسی پاره وقت
مهندسی صنایع تولید صنعتی کارشناسی کارمندان دولت
مهندسی صنایع تکنولوژی صنعتی کارشناسی تمام وقت
مهندسی صنایع تکنولوژی صنعتی کارشناسی پاره وقت
مهندسی مکانیک در طراحی جامدات کارشناسی تمام وقت
مهندسی مکانیک در طراحی جامدات کارشناسی پاره وقت
مهندسی کشاورزی علوم وصنایع غذایی کارشناسی تمام وقت
مهندسی صنایع برنامه ریزی وتحلیل سیستمها کارشناسی تمام وقت
مهندسی کشاورزی علوم وصنایع غذایی کارشناسی پاره وقت
مهندسی صنایع برنامه ریری وتحلیل سیستمها کارشناسی پاره وقت
کارشناسی ارشد ناپیوسته
مهندسی صنایع صنایع کارشناسی ارشد ناپیوسته تمام وقت
مهندسی صنایع مدیریت سیستم و بهره وری کارشناسی ارشد ناپیوسته تمام وقت
مکانیک – طراحی کاربردی کارشناسی ارشد ناپیوسته تمام وقت
کارشناسی ناپیوسته
مهندسی مکانیک در طراحی جامدات کارشناسی ناپیوسته تمام وقت
مهندسی تکنولوژی ساخت وتولید کارشناسی ناپیوسته تمام وقت
مهندسی تکنولوژی ایمنی صنعتی کارشناسی ناپیوسته تمام وقت
مهندسی تکنولوژی ساخت وتولید قالبسازی کارشناسی ناپیوسته تمام وقت

دانشکده مدیریت و حسابداری :

دانشکده مدیریت و حسابداری در سال ۱۳۷۸ افتتاح گردید. این دانشکده دارای ۲۶ کلاس مجهز به تخته وایت بردو کلاس مجهز به ویدئو پرژکتور می باشد.همچنین دانشکده دارای ۲ کلاس جهت دروس نقشه کشی صنعتی می باشد.ظرفیت کلاسهای دانشکده ۶۰ نفر میباشد. رشته های جدید اضافه شده دکترای مدیریت دولتی و کارشناسی ناپیوسته حسابداری می باشند.
امکانات دانشکده:امکانات دانشکده مدیریت و حسابداری شامل آزمایشگاه فیزیک و کارگاه مدلسازی و لابراتوار زبان و کلاسهای سمعی و بصری می باشد.

دانشکده فنی حرفه ای : (کاردانی)

دانشکده کاردانی در حال حاضر دارای ۲۱ کلاس با ظرفیت میانگین ۵۵ نفر ، ۱۰ کلاس آتلیه با ظرفیت متوسط ۲۸ نفر و ۱۰ کلاس سمعی و بصری با ظرفیت متوسط ۴۰ نفر می باشد.یکی از کلاسهای سمعی و بصری جهت برگزاری سخنرانی های علمی و یا دفاع پروژه های دانشجویی تجهیز شده است. همچنین سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۳۷۵ نفر با کلیه امکانات مورد نظر و یک سالن اتاق شورا در دانشکده کاردانی موجود می باشد. از امکانات و تجهیزات موجود در دانشکده می توان از بخشهای زیر نام برد:
■تعداد ۸ کلاس و سایت کامپیوتری آموزشی هر کدام با ظرفیت ۲۰ نفر دانشجو در هر ساعت
■سایت اینترنت با ظرفیت ۲۰ نفر
■کتابخانه و قرائت خانه خواهران و برادران
■کارگاهها و آزمایشگاههای مورد نیاز رشته ها
■سالن غذا خوری مجزا ویژه خواهران و برادران
■بوفه دانشجویی مجزا برای خواهران و برادران
■سالن غذاخوری مجزا ویژه اساتید

اما نظرتون راجع به سطح علمی اساتید دانشگاه چیه ؟ اینو می دونم که دانشگاه خیلی تلاش داره که اساتید سطح علمی بالاتری رو استخدام کنه ولی خوب فکر می کنم که تو این امر زیاد موفق نیوده و بچه ها زیاد از نوع تدریس اساتید راضی نباشن. برای خودم که تو رشته نرم افزار هستم حداقل اینطور بوده برای مثال تو درسهای برنامه نویسی من استاد مناسبی رو تو دانشگاه ندیدم که واقعا هدفش یاددادن واقعی باشه و بیشتر یه جورایی اساتید خودشونم چیز زیادی از برنامه نویسی نمیدونستن خوب شاید باید به دنبال تغییر تو این زمینه باشن. در مورد رشته های دیگه چیز زیادی نمی دونم و از دوستان می خوام که هر کی نظری داره در این قسمت عنوان کنه.

در مورد سایت اینترنت دانشگاه هم باید بگم سایت بی نقص و عالیه و کمتر دانشگاهی می شناسم که همچین سایت جمع و جوری داشته باشه

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 15 دی‌ماه سال 1390 ساعت 10:25 | نویسنده: محمد | چاپ مطلب 0 نظر